Depremin İlk Gününden Beri Afet Bölgesinden Ayrılmayan Fulya Öztürk’ten 40. Günde Gelen Duygulandıran Mesaj

6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilimizde yıkıma sebep olan şiddetli depremlerin ardından 40 gün geçti. Hepimizin yüreğini yakan depremler hakkında bilgi vermek için afetin ilk gününden beri deprem bölgesinde olan Fulya Öztürk sevenlerine ‘Beni merak etmeyin’ mesajı gönderdi. Gönderdiği mesaj ile hepimizi duygulandıran CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk, 48 bin vatandaşımızın yaşamını yitirdiği depremin acısını bir kez daha gözler önüne serdi. 

İşte Fulya Öztürk’ün o paylaşımı…

Afet bölgesinden anbean olayları aktarmaya çalışan ve deprem bölgesinden hiç ayrılmayan Fulya Öztürk birçok kez paylaşımları ile dikkat çekmişti. Zaman zaman ağır eleştirilere de maruz kalan Öztürk, bu kez sevenleri ve onu merak edenler için bir paylaşımda bulundu.

11 ilimizde büyük yıkıma neden olan 48 bin vatandaşımızın hayatını kaybettiği deprem sonrası Fulya Öztürk’ün olay yerinden aktardıkları yüreklerimizi dağladı.

Fulya Öztürk, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’dan telefon aldı. Erbakan, “eşim özellikle bulunduğunuz şartlarda nasıl ortamlarda olduğunuzu gördüğü için endişe etti.” sözleriyle Öztürk’e “ne yiyip içtiğini, nasıl olduğunu” sordu.

İşte, ‘Eşim sizin için endişeleniyor’ diyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın telefon görüşmesinde söylediği o sözler: 

‘Eşim ve çocuklarımla sizi her akşam takip ediyoruz sizin ve bölgede bulunan arkadaşlarınızın diğer muhabirlerin ve kameramanların hakkı ödenmez ama eşim özellikle bulunduğunuz şartlarda nasıl ortamlarda olduğunuzu gördüğü için endişe etti.’

CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk ise “Eşinize ve çocuklarınıza gönül dolusu selamlar, sağ olsun var olsun.” diyerek yanıt verdi.

Fulya Öztürk’ün telefon görüşmesinde söylediği o sözler: 

“Çok teşekkür ederim sayın genel başkan. Bu bir milli dava bizim için, saatin zamanın mekânın şartların hiçbir önemi yok. Ben ve diğer arkadaşlarım canla başla kamuoyunu bilgilendirmek için ve buradaki depremzede vatandaşlarımıza elimizden gelen yardımı yapmak için çalışıyoruz. Eşinizin kaygısını ve sizin bu Kibar davranışınızı bölgede bulunan tüm haberci arkadaşlarım için alıyorum ve çok teşekkür ediyorum. Eşinize ve çocuklarınıza gönül dolusu selamlar, sağ olsun var olsun.”

Sürekli sevenleri tarafından da merak edilen Fulya Öztürk, afet bölgesinde yayına devam edeceğini ve durumunun nasıl olduğunu anlattığı bir paylaşımda bulundu. “40 gün önce evden çıktım bir daha girmedim.” sözleyle başlayan o paylaşım hepimizi duygulandırdı.

İşte Fulya Öztürk’ün “Ben iyiyim beni merak etmeyin. Tek isteğim var Birbirimize daha çok sarılalım. Bir olalım.” dediği o anlamlı paylaşım.

’40 gün önce evden çıktım bir daha girmedim. Ben hala 6 Şubat’tayım. Saçlarım beyazladı. Yüzü gözüme kalbime hüzün oturdu. Gördüklerim duyduklarım ve hissettiklerimi anlatamıyorum hala. Beni düşünmeyin. Ben yürekten buradayım. Bir gazeteci, bir yurttaş, bir kardeş gibi. Tek isteğim var: Birbirimize daha çok sarılalım. Bir olalım.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir