Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne atanan Tamer Karadağlı: Bakanlığımızın aldığı kararın arkasındayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 11 Ağustos’ta Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne atanan oyuncu Tamer Karadağlı, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde belgesel kategorisine yer alan “Kanun Hükmü” filminin programa tekrar alınmasının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın festivalden çekilmesi hakkında, “Bakanlığımızın aldığı kararın arkasındayız” dedi.

“Kanun Hükmü” adlı belgeselin 60. Altın Portakal Film Festivali’ne geri alınmasına Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Sanatçılar birliği tepki gösterdi. Bakanlık Kanun hükmü filmini hedef gösterdiği açıklamasında, “Böylesi önemli bir festivalde, sanatın gücü kullanılarak mağduriyet algısı üzerinden FETÖ terör örgütü propagandası yapılmasına vesile olunması son derece üzücüdür. Bakanlığımız, Aziz milletimizin 15 Temmuz’da verdiği destansı mücadelesinin itibarsızlaştırılması, sanatın provokasyon unsuru olarak kullanılması çabasının bir parçası olmayacaktır” dedi.

Aydınlık’a konuşan Devlet Tiyatroları Genel Müdürü oyuncu Tamer Karadağlı, “Bakanlığımızın aldığı kararın arkasındayız” açıklamasını yaptı.

TIKLAYIN – Altın Portakal Film Festivali: Kanun Hükmü belgeseli neden tartışma yarattı, Kültür ve Turizm Bakanlığı niçin festivalden çekildi?

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Altın Portakal Film Festivali’nden çekildi

TIKLAYIN – Altın Portakal’da sansür krizi çözüldü; Kanun Hükmü programa geri alındı

TIKLAYIN – Kanun Hükmü’nün yönetmeni Demirci’den Altın Portakal’a “sansür” davası

TIKLAYIN – 27 filmin yönetmen ve yapımcılarından ‘Kanun Hükmü’ kararı: Film eklenene kadar Altın Portakal’da yer almayacaklar


TIKLAYIN – Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne atandı, eski Erzurum Valisi Okay Memiş, AFAD Başkanı oldu

TIKLAYIN – Tamer Karadağlı’nın atanması Devlet Tiyatroları’nda istifa furyası başlattı

TIKLAYIN – Tamer Karadağlı’nın Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olmasına tepki yağdı; “Hangi eseri sahneledi ya da oynadı?”

TIKLAYIN -Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne getirilen Tamer Karadağlı, tepkilere ilk kez yanıt verdi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x