Dip Avcıları Dikkat: Bu 5 Altcoin Sert Düştü!

10-17 Mart 2023 arasında, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) son dokuz ayın en yüksek seviyelerine ulaştı. Birçok altcoin de Bitcoin’i takip ederek yerel yüksek seviyelere ulaştı. Ancak, bu süreçte düşüş yaşayan coin’ler de oldu. Bu yazımızda, yedi günlük süreçte değer kaybı yaşayan altcoin’lerden ve analist Valdrin Tahiri’nin bu coin’lere yönelik yorumundan bahsedeceğiz. İşte detaylar…

BONE, altcoin piyasasında kaybedenlere öncülük ediyor

BONE fiyatı, Mart ayının başında 1.5 dolarlık direnç alanının onu reddetmesinden bu yana düştü. Son 7 günde kripto para, yüzde 16.91 oranında değer kaybetti. Başlangıçta, fiyat 1.45 dolarlık yatay destek alanında sıçradı. Ancak, 16 Mart’ta bu seviyeden ayrıldı. Şu anda, kripto para 1.17 dolardan 0,618 Fib geri çekilme desteğinin hemen üzerinde işlem görüyor. Analiste göre coin eğer sıçrarsa, 1.45 dolar bölgesini yeniden test edebilir. Ancak, bir düşüş olursa, BONE fiyatı 0.60 dolara gerileyebilir.

Helium (HNT) yıl boyunca en düşük seviyesini gördü

Bu hafta yüzde 15.35 düşen HNT fiyatı, Şubat ayının sonundan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altında düştü. Çizgi, en son 14 Mart’ta olmak üzere çok sayıda reddedilmeye neden oldu. Bu, 1.60 dolarlık yatay destek alanına düşüşe neden oldu. Ayrıca Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere HNT, en büyük kripto para borsası olan Binance’in delist duyurusuyla düşüş yaşadı. Analiste göre eğer fiyat bu bölgeden aşağı kırılırsa, 1 dolara düşebilir. Ancak, HNT fiyatı sıçrarsa bir kez daha direnç çizgisine ulaşabilir.

Maker (MKR) Şubat ayının başından bu yana düşüyor

Bu hafta yüzde 6.24 düşen Maker (MKR) fiyatı Şubat ayının başından bu yana 675 dolar ile 950 dolar aralığında işlem görüyor. Daha yakın bir zamanda, 14 Mart’taki yüksek aralık tarafından reddedildi ve mevcut aşağı yönlü hareketi başlattı. Analiste göre fiyat sıçrarsa, 833 dolardan 0,618 Fib geri çekilme direncine yükselebilir. Ancak, bozulursa 475 dolara düşüş olabilir.

Flare, en düşük seviyesini gördü

Bu hafta yüzde 4.92 düşen FLR fiyatı 29 Ocak’tan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Bu çizgi, 20 Şubat’ta düşüş hızını artırarak reddedildi. Kripto para birimi, 15 Mart’ta tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,025 dolara düştü. Analiste göre bu fiyatın altında herhangi bir destek bulunmadığından, düşüş oranını daha da hızlandırabilir ve FLR’yi düşüş eğilimine sokabilir. Öte yandan, yükseliş olursa, FLR 0.034 dolardan direnç çizgisine yükselebilir.

Bitcoin ve altcoin borsası Huobi’nin tokenı desteğini kaybetti

Son olarak, bu hafta yüzde 3 düşen HT fiyatı 9 Mart’ta 4,20 dolar yatay destek alanının altına düştü. Şu anda direnç olarak doğrulama sürecinde. Analiste göre başarılı olursa, bunu 1.50 dolara düşüş takip edebilir. Öte yandan, HT fiyatı 4.20 dolarlık alanını geri alırsa, 5.25 dolar seviyesindeki alçalan direnç çizgisine yükselebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir