İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Kızı Üzerinden Gönderme Yaptı

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadın hakları ve kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar üzerinden ince bir gönderme yaptı.

Yeniden Refah Partisi, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un değiştirilmesi talebi ile Cumhur İttifakı’na dahil olmuştu.

İmamoğlu bugün Bağcılar’da gerçekleştirilen programda konuyla ilgili şunları söyledi: “Görevi şiddeti önlemek olan bazı yöneticiler bu amaç için çıkarılmış kanunları ne yazık ki birtakım siyasi pazarlıkların meselesi haline getiriyorlar! Bu da acı bir durum.”

Konu kadın olunca her ne hikmetse üç beş erkek bir araya gelip karar alma, yasa yapma ve çerçeve çizmeyi kendilerine hak sayıyorlar. Neden, ne derdiniz var kadınlarla? Seçimlerde rakibimiz olan ittifak böylesi bir akılla sürece bakıyor. Buna itiraz eden kendi kadın yöneticileri dahi sosyal medyada fanatiklerce adeta linç ediliyor. Açıkçası bu üzücü bir fotoğraftır. Bunu da değiştireceğiz.’

“Halbuki iktidar partisine mensup kadın yönetici ne demiş de saldırıya uğramış; ‘6284 sayılı kanun bizim kırmızı çizgimiz’ demiş. Doğru demiş, ben alkışlıyorum hanımefendiyi.”

İmamoğlu konuşmasında ayrıca Erdoğan’ın kızı, KADEM Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın derneği aracılığıyla “Şiddetle mücadele noktasında 6284 kanunun daha da güçlendirilmesi ve uygulamalardaki sorunların giderilmesi için tüm gücümüzle çalışacağımızı kamuoyuna ilan ederiz.” açıklamasını hatırlattı.

İmamoğlu hemen ardından ise şu cümleleri kurdu: “Bu akıl aynı siyasi baskılarla İstanbul Sözleşmesi’ni de kaldırmıştır. Üstelik bugünün iktidarının başındaki kişi sayın Cumhurbaşkanı’nın kendi kızı dahi kaldırılmanın karşısında durmuş. Bir baba kızını bile hayal kırıklığına uğratıyorsa bu milleti de hayal kırıklığına uğratır”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir