Sokak röportajında MHP milletvekili aday adayı: “Kontorium madenini CHP’nin yaptığı anlaşmayla çıkartamıyoruz”

Sokak röportajında MHP milletvekili aday adayı: “Kontorium madenini CHP’nin yaptığı anlaşmayla çıkartamıyoruz”

“Bana göre en büyük Atatürk, Tayyip Erdoğan’dır”

“AK Partili değilim ama bu ülkeye Erdoğan lazım”

“CHP zihniyeti ülkeyi batırdı”

Sokak röportajında konuşan bir vatandaş, MHP ‘den milletvekili aday adayı olduğunu söyleyerek, akıl almaz iddialarda bulundu.

Vatandaşın iddialarına göre Türkiye’yi CHP zihniyeti batırdı, Osmanlı arşivlerini sattı, yaptığı anlaşmalar yüzünden de Türkiye, İstanbul Boğazı’nın altında bulunan Kontorium madenini çıkartamıyor.

AKP’li olmadığını da belirten vatandaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da en büyük Atatürk olarak gördüğünü söyleyerek, AKP ile MHP’nin de seçimleri yüzde 70 oyla kazanacaklarını ifade etti

Vatandaşın sözlerinin tamamı şöyle:

“Ben MHP vekil aday adayıyım. Bunların zihniyetleri bozuk. CHP zihniyeti yıllardan beri bu ülkeyi batırdı. Bunların kurucuları, İnönü’nden bahsedeyim ben size müsaadeniz varsa. Bizim Osmanlı’nın arşivlerini, Elmas’ndan başlıyorum, burada kâğıt niyetine satmalar. CHP zihniyeti.

Ben AK Partili değilim. Ama bu ülkeye Recep Tayyip Erdoğan gibi bir adam lazımdı. Bana göre en büyük Atatürk, Tayyip Erdoğan’dır. Bak sevmesen bile. Ülkeyi bu hale getiren Tayyip Erdoğan’dır.

Ben size soruyorum, dünyanın en değerli madeni nedir? Altın çöptür. Kontorium denen bir maden vardır. Kontorium. Ve İnönü’nün yaptığı anlaşmayla, CHP’nin yaptığı anlaşmayla bu madeni biz çıkartamıyoruz. Bu madenin bir miligramıyla araçlar 2 yüzyıl benzin kullanmadan gidiyor, 2 yüz yıl.

Ve bu maden de İstanbul Boğazı’nın altında. Yani bu CHP zihniyetinin ülkeyi batırma oyunlarıdır. Yüzde 70 ile biz geleceğiz. MHP ve AK Parti. Ülkenin bekası için bu lazım. Bir dönem daha lazım. Ondan sonra gitsin. Ben Tayyip Erdoğan’ı sevmiyorum ama ülkenin bekası için bu lazım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir