Xiaomi’nin yeni nesil klavyesi sızdırıldı!

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, Xiaomi Pad 6 serisi tabletlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Daha önce piyasaya sürülen Xiaomi Pad 5 gibi en iyi tabletlerden birini başarıyla piyasaya sürmüş olan Xiaomi, Pad 6 serisi ile benzer bir tasarıma sahip olacağından önceden sızıntılarla doğrulandı. Şimdi ise, gelecekteki Xiaomi tablet klavyesi çevrimiçi olarak sızdırıldı. Bu klavye, muhtemelen Xiaomi Pad 6’nın bir parçası olacak.

Tanınmış sızıntı uzmanı Kacper Skrzypek, Twitter’da yaklaşan Xiaomi klavyesinin bazı özelliklerini paylaştı. Raporlara göre, tablet Xiaomi Pad 6 serisinin bir parçası olacak, bu da klavyenin uyumlu olacağı anlamına geliyor. Klavye siyah ve mavi renk kombinasyonlarıyla görülebiliyor ve tamamen basit bir tasarıma sahip. Ayrıca, akıllı telefonun ekranını paylaşmak ve farklı dosyaları aktarmak için kullanılabilecek bir NFC sensörüne sahiptir.

Xiaomi’nin yeni nesil klavyesi sızdırıldı!

Klavye ayrıca, üç parmakla aşağı kaydırarak ekran görüntüsü almak, uygulamaları değiştirmek için sol ve sağa kaydırma gibi jest kontrollerini destekleyen tam teşekküllü bir dokunmatik pedle birlikte geliyor. Bunun dışında, klavye hakkında pek fazla bilgiye sahip değiliz. Xiaomi Pad 6 serisi tabletlerle ilgili resmi duyuruların önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Önceki raporlara göre, Xiaomi’nin gelecekteki premium tabletleri, Dimensity 9000 veya MediaTek’in Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setleriyle güçlendirilecek. Xiaomi Pad 5’te bulunan Snapdragon 860’ın aksine, Xiaomi Pad 6’nın baz modelinde Snapdragon 870 olacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir