Yasemin Yalçın, Cem Karaca’nın annesi oldu

İsmail Hacıoğlu’nun başrolünü oynadığı ‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ filminin çekimlerine dün başlandı. Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre Cem Karaca’nın annesi tiyatrocu Toto Karaca’yı canlandırması için Yasemin Yalçın ile anlaşıldı.

Filmde Cem Karaca‘nın babası Mehmet Karaca‘yı Fikret Kuşkan, ilk eşi Semra Özgür‘ü Buçe Buse Kahraman ve üçüncü eşi Feride Balkan’ı ise Melisa Aslı Pamuk canlandıracak. Filmin kadrosuna son olarak Erkan Can da katıldı. Fikri Harika Prodüksiyon ve Aytaç Medya’nın yapımcılığını üstlendiği filmin danışmanlığını Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca ve yakın çevresi yapıyor. Yönetmen koltuğunda Yüksel Aksu’nun yer aldığı projenin senaryosunu ise Onur Böber, Özden Uçar ve Emrah Saltık kaleme aldı.

İsmail Hacıoğlu, Cem Karaca rolü ile ilgili olarak şu ifadeleri kullanmıştı:

“Cem Karaca benim için çok şey ifade ediyor. Yıllardır hayatımın her alanında yanımda gibi. Çocukluğum, ergenliğim, ilk aşkım. Şarkılarıyla tüm duygularıma eşlik eden muazzam bir ses” diyen İsmail Hacıoğlu, “Aynı mahallede doğdum Cem Baba’yla. Her an kendisi veya sesi karşıma çıkacaktı sanki büyüdüğüm sokaklarda. Çok erken yaşta dinlemeye başladım Cem Baba’yı. O yüzden çocukluğum, ergenliğim, ilk aşkım, bütün hayatım. Benim için çok şey ifade ediyor. Cem Karaca benim kahramanım.” (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x