DEVA Partisi Ankara ve İstanbul’da aday çıkaracak

Yerel seçim takvimi yaklaşırken partiler de ittifak görüşmeleri ve adaylarında belirlenmesi sürecine hız verdi. Yerel seçimin en tartışmalı iller ise Ankara ve İstanbul. 14-28 Mayıs seçimlerinden sonra dağılan Millet İttifakı bileşenlerinden ortak aday çıkmazken Cumhur İttifakı da gündeme gelen çok sayıda isime rağmen adayını hâlâ ilan etmedi.

Millet İttifakı Partilerinden DEVA Partisi de Ankara ve İstanbul’da aday göstermeye hazırlanıyor.

Konuyu köşesine taşıyan Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Deva lideri Ali Babacan’ın gazetecilerle buluşmasında anlattıklarını yazdı. Yazının ilgili bölümü şöyle:

“Babacan, cebinden bir sarı ve kırmızı kart çıkardı. 31 Mart’ta iktidara sarı, 2028’de kırmızı kart göstereceklerini söyledi.

Birkaç il ve ilçe hariç, İstanbul ve Ankara da dahil, her seçim çevresinde aday göstereceklerini ifade etti. 14-28 Mayıs’ta olduğu üzere bir ittifakın mümkün olmadığını belirtti.

Babacan, şunları söyledi:

‘Niyetimiz DEVA Partisi’nin kendi adaylarıyla seçime girmek. Ama istisna ne? Eğer yerelde mantıklı işbirliği modeli oluşursa, bu da parti genel merkezleri arasında kabul görürse, mutabakat oluşursa, münferiden bunlar olabilir.'”

(YAZININ TAMAMI)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x