İslam Memiş rakam verdi Altın vurup geçmeden yakalayan parasını katlayacak

İslam Memiş, altın yatırımcısına ayağa kaldıran bir açıklama yaparak “gram altın vurup geçecek, alım fırsatı vermeyecek” dedi. İslam Memiş gram altın için bekleyenlere bir de rakam vererek ” Bu son’ diye konuştu.

İslam Memiş’in uyarıları arasında Dolar mı alayım Euro mu alayım diyen aklı karışık yatırımcılar için de uyarılar vardı.

EURO ALMAK AVANTAJLI

İslam Memiş Dolar Euro açıklamasında “Dolar kurunda 28.60 lira var ekranlarda. Kasım ayında 28.50 direncini takip edeceğiz. Aralık ayına kadar 29 lirayı hedef alan trend söylemimi vardı, bu düşüncem geçerli. Trend yukarı. Euro dolar paritesinde 1.06’ya kadar geri çekilme vardı. Geri çekildi, 1.0690 seviyesinde. Elinde dolar bulunduranlara, euro satın almak isteyenlere euro’nun avantajlı olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Dolar Euro açıklamasına İslam Memiş ,”Belki yıl bitmeden dolar endeksinde 100 altına sarkma olursa 1.10 seviyelerini görebiliriz Euro Dolar endeksinde. Elimde Dolarım var parite üzerinden Dolar’a çevireceğim, kazançlı mı çıkacağım? Kesinlikle evet… Dolar mı almalıyım Euro mu? Kesinlikle Euro. 2024 yılında yol haritamız Euro tarafında.” Elinde Dolar bulunanla ve elinde Euro olanlar için Euro güzel fırsatlar veriyor.” diyerek net konuştu.

İSLAM MEMİŞ: BU HAFTA ALTIN TARAFINI KAPATMANIZ GEREKİR

Ons altınla ilgili görüşünü açıklayan İslam Memiş, “Ons altın ve gram altın tarafında beklentimiz gerçekleşti. 1830 dolar ons altında gerçekleşti. 1928 dolara kadar geri çekildi, tekrar 1960 direncini takip edeceğiz. Gram altın tarafında1800-1830 destek seviyesi vardı. Bu hafta bu altın tarafını bitirmeniz gerekiyor diye uyarılarım vardı.

“Hem gram hem ons tarafında satışlar gerçekleşti. Ons altında 1930 dolar güçlü destek seviyesi. ABD enflasyon verisiyle bir baskılanma olursa 1960 doların kırılmazsa, aşağıda 1908 dolar var. Aşağıdaki riskimiz 1908, 1930 aralığı” dedi.

“GRAM ALTINDA BUNU GÖRMEDEN BİR ŞEY YAPMAYIN”

“Ons altında düşüşler devam eder mi? Bunun cevabını arayacağız. 1960 direnci kırılırsa da yukarıda 1980 direnci var. Görelim ölelim o yüzden. Piyasa tepkisini görelim öyle hareket edelim”

“GRAM ALTIN VURUP GEÇECEK”

İslam Memiş altın açıklamaları şöyle sürdürdü: “Gram altın fiyatları baktığımız zaman 1838 – 1844 lira seviyesinde. Bu hafta altın alımı işini bitirmek gerekiyor. Alım yönünde. Bundan sonra fırsatlar vermeyebilir. Her ne kadar ons altında bir geri çekilme olsa da gram altın düşüşleri sınırlı oluyor. Dolar TL güçlü olduğu için aynı düşüşleri gram altında beklemeyin. 1830 lira destek seviyesi var, aşağıda 1820 lira destek seviyesi var, buralar finish, son.”

“Bundan sonra trend yukarı. Hedef 1880 lira, ondan sonra 1920 lira ve yukarı yönlü hareketlerinin devam edeceğini düşünüyorum. Geçen ay bedava dediğim dönemler 1668 liraydı. Şimdi 1830’ları konuşuyoruz. Nereden nereye geldiğimizi görüyorsunuz. Alım fırsatı vermeden vurdu ve geçti.”

“Trendin devamı da aynı şekilde, vuracak ve geçecek. Hiç alım fırsatı vermeden yükselecek. Ona göre kararınızı verin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x