Vakıf Sorumlusu Babanın 4 Yaşındaki Kızına Cinsel İstismarda Bulunduğu İddia Edildi!

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre Kuran’a Hizmet Vakfı sorumlusu 30 yaşındaki Ayhan Şengüler’in, 4 yaşındaki kızını istismar ettiği iddia edildi.

Kaynak: https://www.birgun.net/haber/yine-tar…

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızının babasının kendisini henüz 6 yaşındayken 29 yaşındaki bir tarikat mensubu ile imam nikahı kıyarak evlendirdiğini ve yıllarca cinsel istismara maruz kaldığını söyleyerek şikayetçi olasıyla gözler tarikatlarda yaşanan istismar olaylarına çevrilmişti.

Ne yazık ki bu skandal olaya bir yenisi daha eklendi. BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre Kuran’a Hizmet Vakfı sorumlusu 30 yaşındaki Ayhan Şengüler’in, 4 yaşındaki kızını istismar ettiği iddia edildi.

27 yaşındaki Anne H.Ş., kızı D.Ş.’nin, babası Ayhan Şengüler tarafından istismara maruz bırakıldığı iddiası ile 20 Şubat 2023 tarihinde İstanbul Çekmeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikâyetçi oldu.

Anne H.Ş. verdiği ifadede ‘Ayhan Şengüler ile 2017 yılında resmi olarak evlendik. Evliliğimizden D.Ş., isimli 4 yaşında bir kızımız var. Ancak şu an eşimle boşanma aşamasındayız ve mahkeme devam ediyor. Evlenmeden önce eşim, Kuran’a Hizmet Vakfı’nın Ümraniye Ihlamurkuyu’daki adresinde bana tecavüz etti ve sonrasında ailemin zoruyla evlenmek zorunda bırakıldım.’ ifadelerini kullandı.

“Kızım bir süre önce babasının vücuduna dokunduğunu söyledi. Ben ihtimal vermemiştim. Kızım küçük olduğundan söylediklerinin gerçek olmayacağını düşünmüştüm. Kızım Sosyal Hizmetler bünyesinde takip altındadır. Bu yüzden bugün gittiğim devlet hastanesinin sosyal hizmetler birimde kızımla görüşme yapan görevli uzman hekim, ‘kızımın istismar konusunu kendisine anlattığını’ söyledi. Kızımın, ‘babasının vücudunun özel bölgelerini ellediğini ve dövdüğünü’ söylediğini anlattı.” dedi.

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hazırlanan raporda babasının kıyafetlerini çıkartarak özel bölgelerine dokunduğunu, canının acıdığını, ‘babasına bırak’ demesine rağmen babasının bırakmadığını anlattı” ifadeleri ile çocuğun istismara ve şiddete maruz kaldığı belirtildi.

Cumhuriyet Savcısı Fatmagül Yörük’ün “kuvvetli deliller var” demesine rağmen Ayhan Şengüler’in “Sabit ikametgahı olduğu ve çekişmeli boşanma davası” olduğu gerekçesiyle tutuklama talebi reddedildi. Şengüler, yurtdışı çıkış yasağı ve bir aylık ev hapsi ile salındı. Daha sonra da “yeterli delil olmadığı” öne sürülerek kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Savcılığa gittiğinde dosyanın kapatıldığından haberdar olduğunu belirten anne itiraz etti. Anne H.Ş. “Evliliğimiz sırasında başka bir 15 yaşında çocukla birliktelik yaşamıştır, bu çocuğun da fotoğrafı ve telefon numarası elimde mevcuttur.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x